Udany turniej z Lions Club Jarocin

W pierwszy dzień wakacji drużyny Żaków Wisły Borek Wlkp. wzięły udział w turnieju piłkarskim z okazji 100-lecia Lions Club o Puchar Prezydenta Lions Club Jarocin. Turniej rozgrywany był na obiekcie w Jaraczewie, a drużyny rywalizowały w dwóch grupach 10-zespołowych: grupie mistrzowskiej oraz grupie rozwojowej.

W grupie mistrzowskiej Wiślacy odnieśli dwa zwycięstwa: z AP Krotoszyn 4:0 oraz z Gromem Golina 1:0 oraz doznali dwóch porażek: 0:1 z Jarotą Jarocin oraz 0:3 z Akademią Reissa Jarocin. Tym samym zajęli 3. miejsce w swojej grupie i zagrali z Akademią Lecha Poznań Kotlin o miejsce piąte w końcowej klasyfikacji. Po bardzo dobrej grze nie udało się pokonać przeciwnika i nasza drużyna zajęła 6. miejsce na dziesięć zespołów.

W grupie rozwojowej początek turnieju nie zapowiadał sukcesu. Pierwsze spotkanie zakończyło się porażką 0:4 z Akademią Reissa Jarocin, a w spotkaniu z Gromem Golina młodzi boreccy piłkarze zremisowali. Jednak w kolejnych spotkaniach zawodnicy zagrali skuteczniej i pokonali pewnie AP Krotoszyn i Jarotę Jarocin i awansowali do strefy finałowej. W półfinale zagrali z Akademią Lecha Poznań doznając minimalnej porażki 0:1. W meczu o 3. miejsce okazali się jednak lepsi od swoich rywali, pokonując po rzutach karnych Astrę Krotoszyn, tym samym odnosząc duży sukces w tej kategorii wiekowej.

Na wszystkich zawodników czekały pamiątkowe medale oraz puchary, a najlepszy gracz każdej drużyny otrzymał dodatkowe wyróżnienie. Wśród Wiślaków w grupie mistrzowskiej wyróżnienie otrzymał Kacper Grzymisławski, natomiast w grupie rozwojowej Oskar Światogór.

W imieniu klubu serdecznie dziękujemy Lions Club Jarocin za zaproszenie i umożliwienie udziału w tak ważnym wydarzeniu.

Składy:

Wisła Borek Wlkp. mistrzowska: Jan Kurzawski, Kacper Grzymisławski, Bartosz Kuliński, Aleksander Skowroński, Wiktor Walkowiak, Kacper Polaszek

Wisła Borek Wlkp. rozwojowa: Jakub Pachciarz, Dominik Kuliński, Jakub Czajka, Adrian Szymański, Oskar Światogór, Wiktor Rebelka

Zapraszamy na nasz profil na facebooku, gdzie można obejrzeć fotorelację z turnieju.